مشخصات انبردست خوب

modir ۱۴۰۲/۰۵/۱۹
مشخصات انبردست خوب

 

مشخصات انبردست خوب باتوجه به کاربرد و استفاده ای که از آن می خواهید داشته باشید متفاوت است. اما یکسری اصول عمومی وجود دارد که برای خرید یک انبردست خوب و کاربردی می تواند راهنمایی عالی برای شما باشد.

انبردست می تواند به انجام فعالیت های مختلف کمک کند، زیرا می توانید از آنها برای گرفتن، خم کردن، پیچاندن، برش، جدا کردن سیم و موارد دیگر استفاده کنید. البته دنیای ابزارها بسیار گسترده است و انواع مختلف انبردست به شما کمک می کند تا پروژه ها را با سهولت بیشتری انجام دهید و در عین حال نتایج بهینه را ارائه دهید. در اینجا تعدادی از متداول ترین انبردست های استفاده شده توسط مکانیک ها و تکنسین ها آورده شده است که هر کار تعمیری را به راحتی انجام می دهند.

 

انبردست که در جعبه ابزار هر صنعتگر ضروری است، ابزاری مکانیکی است که هم حرفه ای ها و هم آماتورها از آن استفاده می کنند. همانطور که از نام آن پیداست، این ابزار به طور خاص برای نیشگون گرفتن یک قطعه اختصاص داده شده است. اما بسیاری نیز از آن برای بستن، گرفتن، برش یا تغییر شکل کار استفاده می کنند. انبر را می توان در بسیاری از موقعیت های DIY، در خانه یا در یک سایت ساخت و ساز استفاده کرد. بسته به عملکرد و کاری که باید انجام شود، می تواند کم و بیش پیچیده باشد و دارای ویژگی های استثنایی باشد.

 

مشخصات انبردست خوب1

 

آشنایی با مشخصات انبردست خوب

 

 

کیفیت انبردست

مهم ترین ویژگی در مشخصات انبردست خوب، که باید در نظر بگیرید، علاوه بر انتخاب نوع مناسب انبر برای کار، این است که به دنبال مجموعه ای باشید که از مواد قوی مانند Cr-Mo ساخته شده باشد و دارای فک های عملیات حرارتی برای مقاومت در برابر تمام کارهای شما باشد. برای تضمین کیفیت، تمام مجموعه‌های انبر دست های ابزار طاها از فولاد ساخته شده‌اند و با حرارت دقیق عملیات حرارتی شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که انبر جدید شما ارزش سرمایه‌گذاری برای خرید را دارد.

اگر به دنبال مجموعه ای از انبردست با کیفیت حرفه ای با قیمتی مقرون به صرفه هستید، ابزار طاها همان چیزی است که نیاز دارید! انبردست های ما را با قیمت هایی که از قبل مشخص شده اند از اینجا خریداری کنید.

 

 

دسته انبردست:

حرکت مکرر انگشت اشاره برای کار با دسته انبردست خطر قابل توجهی از تاندونیت برای انگشت اشاره و شست دارد. یک ماشه طولانی تر، که می تواند با دو یا سه انگشت عمل کند، ناراحتی ناشی از این حرکات و همچنین خطر آسیب را کاهش می دهد.

 

روکش دسته :

انبر به عنوان یکی از دستی ترین ابزارها شناخته می شود زیرا عمدتاً برای برش، پیچاندن، بستن و بسیاری از عملیات فنی دیگر استفاده می شود. هنگام انتخاب انبر، با در نظر گرفتن سفتی لولا و سطح برشی که ساخته خواهد شد و همچنین کیفیت کلی ابزار، همیشه به جنس دسته نگاه کنید. دسته های انبردست اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده در انبر هستند که با فشار واردکردن به دسته ها، لبه های انبر باز و بسته می شود و می توان اشیا را بلند کرد یا پیچی را سفت کرد.

در نتیجه بسیار مهم است که  دسته های انبردست روکشی از نوع عایق داشته باشند و از نظر ساختاری در استاندارد ترین حالت  ارگونومیک طراحی شده باشد. اگر دسته های انبردست را از نوع عایق انتخاب کنید در هنگام کار با وسایل برقی از انتقال جریان برق جلوگیری خواهید کرد. همچنین عایق بودن روکش های انبر ایمنی را بالاتر برده و حرارت را به دست انتقال نخواهد داد. جنس عایق این روکش های دسته معمولا از پلاستیک های فشرده و خاص می باشند.

 

 

محور مرکزی انبردست:

محور مرکزی انبردست همان بخش میانی می باشد که با باز و بسته کردن دسته ها، منجر به باز شدن یا بسته شدن فک ها یا همان دهانه ی انبردست می باشد. این بخش نیاز دارد تا روان و استاندارد باشد تا کارهایی که قرار است با انبردست انجام گیرد به راحتی انجام گیرد. درواقع استاندارد بودن این بخش نیز از مشخصات انبردست خوب محسوب می شود.

 

 

نتیجه گیری:

وضعیت ابزار آلات دستی و غیر دستی تأثیر قابل توجهی بر خطر آسیب ناشی از آن دارد. ابزارهای فرسوده اعم از قیچی، چاقو، اره، پیچ گوشتی،دریل، انبردست یا در واقع هر ابزاری که در وضعیت نامناسبی قرار دارند، نه تنها ایمنی کاربر را به خطر می اندازند، بلکه در برخی موارد، تلاش او را افزایش می دهند. ابزارهای آسیب دیده را باید کنار گذاشته و با ابزارهای جدید جایگزین کرد، به جز موارد کمیاب تر که قابل تعمیر هستند. در کل مشخصات انبردست خوب در آرگونومی آن نهفته است که باعث می شود سهولت استفاده و کارکرد آن را داشته باشد.

 

 

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.