نحوه انتخاب پیچ گوشتی

modir ۱۴۰۲/۰۷/۱۸
نحوه انتخاب پیچ گوشتی

نحوه انتخاب پیچ گوشتی بر اساس کاربردی که می تواند در کارهای برقی و غیر برقی داشته باشد کاملا اختصاصصی است. یکی از ملزومات یک جعبه ابزار حرفه ای یا آماتور، پیچ گوشتی است. این ابزار دستی به شما این امکان را می دهد که عناصر یا مواد الکتریکی را پیچ، باز و مونتاژ کنید.  گاهی اوقات محل پیچ در جایی غیر قابل دسترس است، یعنی فضای کافی برای نگه داشتن آن با یک دست و پیچیدن آن با دست دیگر وجود ندارد. در این مورد، شما از پیچ گوشتی مناسب آن کار استفاده کنید.

 

کاربرد پیچ گوشتی

یکی از راه های نحوه انتخاب پیچ گوشتی برمی گردد به استفاده و کاربردی که پیچ وشتی دارد. ابزارهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید هنگام برخورد با مکان‌های صعب العبور استفاده کنید. یک پیچ گوشتی با نوک مغناطیسی یا یک پیچ گوشتی با یک وسیله نگهدارنده می تواند این کار را انجام دهد. همچنین می توانید از یک پیچ گوشتی دسته کوتاه استفاده کنید که نگه داشتن پیچ را آسان تر می کند و در عین حال به شما امکان می دهد فشار خوبی اعمال کنید. برای پیچ کردن گوشه ها، پیچ گوشتی گوشه ای یا پیچ گوشتی گوشه ای مناسب ترین ابزار هستند. هر ابزاری که انتخاب کنید، ایجاد یک سوراخ راهنما به شما کمک زیادی می کند تا پیچ را نگه دارید و به راحتی آن را اداره کنید.

 

نحوه انتخاب پیچ گوشتی برای پیچ‌ها، بهتر است مدل‌هایی را انتخاب کنید که دارای سر صلیبی هستند. پیچ های فیلیپس، تورکس و مخصوصاً پیچ های پوزیدرایو بهترین انتخاب هستند. یک اثر ضربدری یا ستاره ای، گرفتن پیچ گوشتی را آسان تر می کند و کیفیت سفت شدن خوبی را فراهم می کند.

 

 

انواع پیچ گوشتی

پیچ گوشتی ابزاری است که در جعبه ابزار ماشین‌های آماتور یا حرفه‌ای ضروری است، ابزاری است که به شما امکان می‌دهد انواع مختلفی از کارهای فنی را انجام دهید. فرقی نمی کند سوکت لامپ را عوض کنید، پیچ های مبلمان را باز و بسته کنید یا کارهای مکانیکی انجام دهید، همیشه به یک پیچ گوشتی نیاز دارید. اما برای هر استفاده یک پیچ گوشتی خاص وجود دارد.

 

 

بنابراین، پیچ گوشتی ابزاری است که همیشه در این کارهای ساختمانی باید همراه خود داشته باشید، این ابزار که به طور گسترده توسط برقکار و لوله کش استفاده می شود، به آنها اجازه می دهد تا اتصالات را سفت کنند یا تجهیزات را در محل مناسب شان نصب کنند. با این حال پیچ گوشتی ها انواع مختلفی دارند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. بیایید با هم نگاهی بیندازیم تا پیچ گوشتی را انتخاب کنیم که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. انتخاب پیچ گوشتی مناسب تضمین کارایی و ایمنی است.

 

پیچ گوشتی تخت یا دو سو

پیچ گوشتی تخت رایج ترین پیچ گوشتی استاندارد است و در لوازم جانبی جعبه ابزار ها استفاده می شود. این نوع ابزار که به لطف خط افقی آن به راحتی قابل تشخیص است، با الگوهای پیچ های مختلف سازگار می شود. اغلب برای کارهای متداول مانند مونتاژ مبلمان یا نصب قفل استفاده می شود، مهم است که مراقب این ابزار صاف باشید که می تواند از شکاف خارج شود و به سر پیچ آسیب برساند.

 

صلیبی یا ستاره ای

این پیچ گوشتی صلیبی شکل ویژگی خاصی دارد که به شکل + ساخته شده است. ایده آل برای تثبیت چوب یا گچ، این نوع شکل اجازه می دهد تا پیچ های کارآمد را با خطر لغزش انجام دهید.

 

پیچ گوشتی تخت کابینتی

هنگامی که یک پیچ درون سوراخی یا شکافی قرار گرفته باشد و برای باز  بسته کردن آن نیاز به پیچ گوشتی باشد دیگر نمی توان از پیچ گوشتی های معمولی یا تخت و غیره استفاده کرد. در این مواقع نیاز است تا پیچ گوشتی انتخاب شود که یکدست و صاف باشد تا بتواند خیلی راحت وارد آن فضاها شده و عملیات باز یا بسته کردن پیچ را انجام دهد.

 

 

پیچ گوشتی فیلیپس

از متداول ترین پیچ گوشتی ها که بعد از پی گوشتی های تخت پر استفاده هستند، پیچ گوشتی هایی هستند که به شکل ضربدر هستند و به آنها پیچ گوشتی فیلیپس می گویند. بیشترین کاربرد و علت ساخت این نوع از پیچ گوشتی ها، برای ایجاد گشتاورهای بیشتر می باشد.

 

پوزیدریو

بر خلاف پیچ گوشتی صلیبی، پیچ گوشتی پوزیدریو از یک صلیب با یک قطعه متقاطع اضافی به شکل یک ستاره 8 پر تشکیل شده است. این ویژگی باعث سفت شدن بهتر می شود و بنابراین خطر لغزش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 

پیچ گوشتی تورکس

اگر در سر پیچ گوشتی یک ستاره شش پر مشاهده کردید قطعا آن پیچ گوشتی از خانواده تورکس می باشد. این مدل پیچ گوشتی به لطف سر ستاره شش پرش قابل تشخیص است، که  توزیع بهتر نیروی کوپلینگ را امکان پذیر می کند و در نتیجه پیچ گوشتی با کیفیتی را ارائه می دهد. به طور گسترده در الکترونیک، اتومبیل استفاده می شود .برخی از لوازم خانگی مدرن نیز به استفاده از این پیچ گوشتی ها نیاز دارند.

 

پیچ گوشتی عایق یا روکش دار

یک روش در نحوه انتخاب پیچ گوشتی، قرار گرفتن در معرض برق و جریان الکتریکی است. پیچ گوشتی عایق که مخصوص برقکاران، چه آماتور و چه حرفه ای طراحی شده است، به دلیل پوشاندن دسته آن، به طور جزئی یا کامل، با عایق برای اطمینان از حداکثر مشخص می شود.

نتیجه گیری:

پیچ گوشتی یک ابزار ضروری در جعبه ابزار، برای کارهای مکانیکی و  یا حتی الکتریکی می باشد که نحوه انتخاب پیچ گوشتی باعث آسانتر شدن فرآیند کارها می باشد. پیچ گوشتی ابزاری به ظاهر ساده است، اما انتخاب مدل مناسب برای کارتان باعث صرفه جویی در وقت و دقت شما می شود. ابزارطاها به لطف محصولات متنوع و کامل پیچ گوشتی های با کیفیت و حرفه ای به شما کمک می کند تا این انتخاب را انجام دهید.

 

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.