فهرست ابزارآلات اصلی نجاری

modir ۱۴۰۲/۰۷/۲۵
فهرست ابزارآلات اصلی نجاری

فهرست ابزارآلات اصلی نجاری نه تنها ابزارهای اولیه نجاری را که نیاز دارید به شما نشان می دهد، بلکه شرح مختصری از ابزارهای نجاری اولیه برای کارهای اجرایی که نجاران روزانه از آنها استفاده می کنند نیز ارائه می دهد. یکی از سنتی ترین نقش ها یا مشاغل در صنعت ساختمان، نجاری است. مانند هر تجارت دیگری، نجارها ممکن است برای انجام کار خود به ابزارهای زیادی نیاز داشته باشند، اما این فهرست ابزارهای اساسی یا ابزارهای مورد استفاده در یک کار نجاری را خلاصه می کند. در این مقاله، ما همچنین تعدادی ابزار نجاری را فهرست کرده ایم که می توانید برای تعمیرات جزئی خانه خود، آنها را خودتان انجام دهید.

 

لیست ضروری ابزار آلات نجاری

فرقی نمی‌کند سال‌ها نجار بوده‌اید یا به‌دنبال شروع پروژه‌های فنی  چوب‌کاری در خانه خود هستید، یک چیز مسلم است: به ابزارهایی نیاز خواهید داشت. در اینجا لیست قطعی ما از ابزارهای نجاری ضروری (و کاربرد آنها) است که به شما کمک می کند تقریباً هر کار نجاری را که می توانید به آنها انجام دهید.

نوار اندازه گیری

نوارهای جمع شونده یکی از مهمترین موارد فهرست ابزارآلات اصلی نجاری برای هر گونه نجار است. نواری با اعداد بزرگ انتخاب کنید که به راحتی خوانده شوند. برخی دارای معادل های اعشاری یا سایر اطلاعات مربوطه هستند که در یک طرف برای کار دقیق تر چاپ شده اند. اکثر نجارها از دو نوار استفاده می کنند: یکی قابل حمل و آسان و دیگری برای اندازه گیری های بزرگ. در خانه شما، وقتی می خواهید مبلمان جدیدی بخرید، این ابزار مفید است. می توانید فضای اتاق خود را برای مبلمان مناسب خود اندازه گیری کنید.

 

پیچ گوشتی

پیچ گوشتی یکی دیگر از ابزارهای ضروری برای کارهای فنی در رابطه با نجاری است. نه تنها به فیلیپس و اسلات یا پیچ گوشتی های سر صاف نیاز دارید، بلکه به انواع مختلف آن نیز نیاز دارید. ساخت و ساز با کیفیت برای یک مجموعه خوب از پیچ گوشتی ها حیاتی است. بسیاری از آنها از فلز نرم ساخته شده اند، و اولین باری که از آن استفاده کنید، از بین می روند و کاملاً بی فایده می شوند.

 

شما به یک پیچ گوشتی بلند با تیغه مربعی نیاز دارید که کار بسیار سنگینی دارد. این به شما گشتاور زیادی می دهد. شما همچنین به یک پیچ گوشتی با شکاف کوچک و متوسط نیاز دارید. برای کار بر روی کابینت ها یا مکان های تنگ در نجاری، به یک پیچ گوشتی با ساقه نازک نیاز دارید تا بتوانید به پیچ هایی که در داخل سوراخ های عمیق قرار دارند برسید. این کار با پیچ گوشتی کابینتی انجام می شود. چند پیچ گوشتی سر متوسط و یک پیچ گوشتی کم پشت نیز برای آن مکان های تنگ تهیه کنید. همچنین ممکن است یک پیچ گوشتی ضامن دار بخواهید.

 

مداد

ابتدایی ترین و اساسی ترین مورد از لیست فهرست ابزارآلات اصلی نجاری مداد می باشد. یک نجار همیشه به یک مداد نیاز دارد تا مشخص کند که برش بعدی کجا خواهد بود. یک مداد نجار مکانیکی وجود دارد که دیگر هرگز نیازی به تراشیدن نخواهد داشت. این نوع مداد شبیه یک چاقوی کاربردی برای ایجاد یک خط واضح و تیز است. تا حدودی گران است اما شما آن را دوست خواهید داشت و حمل و استفاده از آن آسان تر خواهد بود.  مدادها یا در برخی موارد خطوط گچی همیشه مفید، ارزان هستند و هنگام قاب‌بندی یا برش‌ها به شما کمک می‌کنند. مدادها نیز توسط هر کسی در خانه شما استفاده می‌شود، زیرا برای علامت‌گذاری روی سطوح ناهموار مانند بتن یا سنگ مناسب می باشند.

 

 

اره دستی

ابزاری غیر قابل تعویض و همیشه قابل اعتماد که تنوع زیادی را ارائه می دهد اما همه یک هدف مشترک را دنبال می کنند. اره دستی مورد علاقه نجاران سنتی است زیرا می توانند برش را کنترل کنند و در عین حال یک روکش عالی ایجاد کنند. از آنجایی که این ابزار تنوع زیادی دارد، اره دستی همیشه ابزار مفیدی است که می توانید همراه خود داشته باشید.

 

اره دستی انواعی از فلزی  و غیره در میان سایر موارد وجود دارد. اره‌های دستی جایگزینی برای اره‌های برقی نیستند، اما از آنجایی که ساده‌ترین اره‌ها هستند، مفید است. البته، داشتن یک اره برقی ایده خوبی است و یک اره بی سیم حتی بهتر است. در نجاری از اره های دستی برای برش تکه های چوب به اشکال مختلف استفاده می شود. این کار معمولاً به منظور اتصال قطعات به یکدیگر مانند ساخت نرده در هر کار تعمیر دیگری انجام می شود.

 

چکش پنجه ای

از میان فهرست ابزارآلات اصلی نجاری ، در هر جعبه ابزار ابتدایی ترین وسیله ای که می بینید چکش است، که تقریبا همه افراد در خانه خود یکی از این چکش ها را دارند. چکش مورد استفاده در نجاری بنام چکش پنجه ای معروف است که یک سر آن (سر پنجه ای) مخصوص بیرون کشیدن میخ یا پیچ از کار است و یک طف آن برای کوبیدن استفاده می شود.

چکش های 20 اونسی در حال حاضر از رایج ترین ها در صنعت نجاری محسوب می شوند که انواع مختلفی بر اساس جنس دسته دارند. دسته های چوبی، فولادی و فایبرگلاس سه مدل مختلف چکش پنجه ایی نجاری هستند. اگر نیاز هست که فشار بسیار زیادی در هنگام بیرون کشیدن میخ با استفاده از این چکش بکار ببرید ترجیحا از مدل دسته های غیر چوبی همانند فولادی که استحکام بیشتری دارند استفاده کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.