021-66343481
گروه کالا
  محصولات
   اخبار مربوط

    انواع مدل کمان اره

    جهانی 0 دیدگاه 7 خرداد 1398

    اره ها در انواع مختلف و شکل و شمایل متفاوت وجود دارند. یک نوع اره با ظاهری متفاوت که تکامل یافته اره های معمولی است کمان اره نام دارد. اره کلافی نوع قدیمی تر این اره است که دیگر کاربردی نه در صنعت و نه در نجاری ندارد. طول کمان اره کلافی حدود 60 سانتی متر است و تیغه ای با ضخامت 1 میلی متر دارد و به طور کلی حجیم تر از کمان اره است. شکل ظاهری کمان اره باعث می‌شود تا برای برش انواع متریال ها چون چوب، پلاستیک، آهن و ... مناسب است.

    کمان اره آهن بر

    کمان اره آهن بر دندانه هایی ریز و کوچک دارد و جنس آن محکم و مقاوم است به این علت که باید اصطکاک کمتری داشته باشند. هرچقدر جنس فلز مورد برش محکمتر باشد، باید از اره ای با دندانه‌های ریزتر استفاده شود.

    کمان اره چوب

    این نوع کمان اره ها دندانه هایی درشت تر دارند که باعث می‌شود سرعت انجام کار افزایش یابد. این نوع اره برای متریال های نرم دیگری مانند PVC نیز مناسب است. به طور کلی اره هایی با تیغه های بزرگ برای اره کردن مواد نرم مناسب تر هستند.

    کمان اره مویی

    کمان اره مویی برای کار معرق کاری و برش های ظریف در چوب مناسب است. البته این اره در صنایع مربوط به فلز نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

    نکات مهم

    • طراحی و خوش ساخت بودن کمان اره بسیار مهم است. به همین دلیل شما باید در هنگام خرید به خوش ساخت بودن و آرگونومیک بودن کمان اره توجه کنید. تا هنگام استفاده از آن خسته نشوید و نتیجه کار تمیز باشد.
    • امکان نصب دسته روی کمان اره ویژگی مثبتی است که در کمان اره های قدیمی وجود نداشت. این یک آپشن است که به شما امکان نصب دسته در سوی دیگر کمان اره را می‌دهد.
    • اینکه بتوانید تیغه را با پیچ تنظیم کنید یا آن را تعویض کنید ویژگی مهمی است که باید به آن توجه کنید.

    0 دیدگاه

    نوشتن یک دیدگاه