021-66343481
گروه کالا
  محصولات
   اخبار مربوط

    معایب جک روغنی

    جهانی 0 دیدگاه 12 خرداد 1398

    نام دیگر جک هیدرولیکی جک روغنی است. برای بلند کردن خودرو و وسایل نقلیه یا در ساختمان سازی این جک کاربرد بسیاری دارد. انواع سنگین تر جک روعنی نیز در حفاری ها یا پالایشگاه ها استفاده می‌شود. البته باید گفت که امروزه استفاده از این نوع جک کمتر شده است و بیشتر در خودروها به خصوص ماشین های سنگین از آن استفاده می‌شود. اما چرا به جک هیدرولیکی جک روغنی می‌گویند؟ معایب استفاده از این جک چیست؟ این ها مضوعاتی هستند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

    ساختار جک هیدرولیکی

    در این جک روغن در یک استوانه کوچک قرار دارد. با اعمال نیرو به استوانه کوچک و تحت فشار قرار گرفتن آن به دلیل اینکه روغن تراکم پذیر نیست به استوانه بزرگتری انتقال پیدا می‌کند. سپس روغن به پیستون استوانه بزرگ نیرو وارد کرده و باعث بلند شدن بار می‌شود. به همین دلیل است که به این نوع جک، جک روغنی می‌گویند.

    با توجه به مطالب بیان شده جک روغنی ساختار بسیار ساده ای دارد و در اندازه ای کوچک می‌تواند نیروی زیادی را تولید کند. به علاوه سرعت آن نیز به راحتی قابل کنترل است. بر اساس نوع کاربرد جک هیدرولیکی یا روغنی دارای انواع مختلفی است که از نظر وزن، طول و قطر با یکدیگر تفاوت دارند.

    معایب جک روغنی

    این دستگاه نیز مانند هر دستگاه دیگری معایب خاص خودش را دارد. شاید مهمترین عیب آن پس دادن روغن و آلوده کردن محیط با روغن باشد. در ادامه معایب جک روغنی را بیان می‌کنیم.

    • کمبود روغن در جک باعث اختلال در عملکرد درست آن می‌شود.
    • وجود هوا در روغن، کار با جک را مشکل می‌کند.
    • اگر روغن آلوده بوده یا نشتی داشته باشد پس از بالا رفتن کم کم به پایین برمی‌گردد.
    • خراب بودن آب بندها و تلمبه جک نیز باعث می‌شود جک پس از مدتی به پایین برگردد.

     

    0 دیدگاه

    نوشتن یک دیدگاه