021-66343481
گروه کالا
  محصولات
   اخبار مربوط

    معرفی جک سوسماری

    جهانی 0 دیدگاه 12 خرداد 1398

    جک سوسماری به جک خودرو نیز معروف است و برای بلند کردن انواع وسیله نقلیه به کار می‌رود. در مقاله قبلی جک روغنی را برای شما بررسی کردیم. تفاوت جک سوسماری با جک روغنی در این است که جک روغنی یک طرف خودرو را بلند می‌کند اما جک سوسماری می‌تواند کل خودرو را بلند کند. به همین دلیل از این نوع جک برای تعمیرات ماشین استفاده می‌شود.

    باید به این نکته اشاره کرد که جک سوسماری می‌تواند هر نوع خودرویی را بلند کند. اگر به آن یک زنجیر متصل کنیم به عنوان بالابر نیز کار می‌کند.

    تفاوت جک سوسماری با جک تعویض لاستیک خودرو

    گفتیم جک سوسماری به جک خودرو معروف بوده و بیشترین کاربرد آن برای ماشین است. خب ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا به جای جک تعویض لاستیک خودرو از جک سوسماری استفاده می‌شود؟ جواب این است که جک سوسماری وزن های سنگین را نیز تحمل می‌کند. در هر قسمتی از خودرو می‌تواند قرار داده شده و استفاده شود. در حالی که جک های ماشین خودرو را تا فاصله کمی از زمین بلند می‌کنند.

    ایمنی جک سوسماری

    در تعمیرگاه های خودرو، از جک سوسماری برای بلند کردن ماشین یا بیرون آوردن ماشین از چاله استفاده می‌شود. از مزایای این نوع جک این است که سیستم ایمنی داشته و اگر جک در حداقل یا حداکثر ارتفاع خود قرار داشته باشد، باز هم کاربر در حالتی ایمن به سر می‌برد و جک متوقف می‌شود. حتی زمانی که باری بیش از ظرفیت جک روی آن اعمال شود، جک متوقف می‌شود. پس در شرایط غیرعادی جک از حالت طبیعی خود خارج شده و متوقف می‌شود.

    سایر نکات مهم درباره جک سوسماری

    • جک سوسماری در اندازه ها و ظرفیت های مختلف ساخته می‌شود.
    • بدنه جک سوسماری کاملا از فلز ساخته می‌شود.
    • این جک دسته ای با قابلیت چرخش 360 درجه دارد.
    • رنگ روی بدنه جک از نوع کوره ای است.
    • استحکام و دوام این جک بسیار بالا است.

     

    0 دیدگاه

    نوشتن یک دیدگاه