021-66343481
گروه کالا
  محصولات
   اخبار مربوط

    همه چیز درباره فازمتر

    جهانی 0 دیدگاه 15 خرداد 1398

    فازمتر یکی از ابزار پر کاربرد است که بسیار شبیه به پیچ گوشتی است. اما کاربرد دیگری دارد و برای تشخیص جریان و ولتاژ یا تشخیص سیم فاز و نول به کار می‌رود.

    نحوه کار فازمتر

    این ابزار هم کاربرد صنعتی داشته و هم کاربرد عمومی و بسیار پرکاربرد نیز است. فازمتر وسیله‌ای است که وجود آن در هر جعبه ابزاری مهم و ضروری است. استفاده از فازمتر آسان است. اما اگر با این ابزار آشنایی ندارید بهتر است دست نگه داشته و ابتدا با ساختار آن به خوبی آشنا شوید. در ادامه مطلب انواع مقاله را برای شما معرفی خواهیم کرد.

    انواع فازمتر

    فازمتر چراغ دار

    از قدیمی ترین انواع فازمتر، نوع چراغ دار آن است که استفاده از آن بسیار معمول است. این فازمتر از یک مقاومت، یک چراغ کوچک و یک میله تشکیل شده است. این فازمتر از بدن شما به عنوان یک رسانا برای بسته شدن مدار استفاده می‌کند و جریان را به زمین متصل می‌کند. در این صورت وقتی از فازمتر استفاده می‌کنید یک اختلاف پتانسیل ایجاد می‌شود و چراغ روشن می‌شود. اما اگر اختلاف پتانسیل ایجاد نشده و چراغ روشن نشود. سیم نول است.

    فازمتر مولتی کالر

    فازمتر مولتی کالر دارای چراغ نئونی است که نور با شدت بیشتری دارد. در همه شرایط و حتی در روز نیز می‌توان از آن استفاده کرد. به علاوه چراغ آن را می‌توان تعویض کرد.

    فازمتر الکترونیکی

    این مدل با دو مدل قبلی تفاوت بسیاری دارد. فازمتر الکترونیکی میزان جریان و اندوکتانس را اندازه گیری کرده و روی یک صفحه نمایش می‌دهد.

    فازمتر القایی

    فازمتر القایی نیز از نوع دیجیتال است اما امکانات آن بیشتر بوده و بسیار حرفه‌ای تر است. این فازمتر علاوه بر تشخیص نول و فاز، نوع جریان یعنی AC و  DC را نیز اندازه گیری می‌کند. همچنین می‌توانید مقاومت و فرکانس سیم یا قطعه مورد نظر را اندازه گیری کنید.

    فازمتر مناسب و خوب

    اگر برای مصارف خانگی نیاز به فازمتر دارید، زیاد مهم نیست کدام نوع را انتخاب می‌کنید. حتی مدل های ساده می‌تواند برای شما مناسب تر باشد. اما اگر دنبال امکانات بیشتری هستید فازمتر الکترونیکی و القایی انتخاب مناسبی هستند. علاوه بر اینها فازمتری با کیفیت است که بدنه مستحکمی داشته باشد و بسته به شرایط محیطی که می‌خواهید از آن استفاده کنید با دوام باشد.

    0 دیدگاه

    نوشتن یک دیدگاه