021-66343481
گروه کالا
  محصولات
   اخبار مربوط

    گریس پمپ و انواع آن

    جهانی 0 دیدگاه 25 خرداد 1398

    در صنعت کشاورزی یا هر صنعت دیگری برای نگه داری، تعمیر، بهبود عملکرد و افزایش عمر ماشین آلات نیاز است تا در بازه های زمانی مشخصی روانکاوی انجام شود و هزینه نگهداری و تعمیر تجهیزات پایین آید. برای اینکار از گریس پمپ استفاده می‌شود. در صنایع از گریس پمپ بادی و برقی استفاده می‌شود.

    کاربرد گریس پمپ

    گفتیم که برای روانکاوی ماشین آلات از گریس پمپ استفاده می‌شود. اینکار از سائیدگی، خوردگی و نشتی جلوگیری می‌کند. گریس کاری بیشتر در چرخ دنده ها، یاتاقان و بلبرینگ در خودرو، ماشین آلات و دستگاه های صنعتی و ماشین آلات کشاورزی انجام می‌شود. در واقع کار گریس پمپ، پمپاژ گریس به قطعات تجهیزات است. به همین دلیل از این ابزار بیشتر در کارخانه ها، گاراژها، کشاورزی و ... استفاده می‌شود.

    انواع گریس پمپ

    گریس پمپ در انواع دستی، بادی و برقی وجود دارد.

    گریس پمپ دستی

    از گریس پمپ دستی برای روانکاوری در حجم های پایین استفاده می‌شود. اما ممکن است به علت دقت کم، گرد و غبار با گریس وارد قطعه شده و ایجاد خرابی و خوردگی کند. به طور کلی گریس پمپ دستی اندازه‌ی کوچکی دارد زیرا برای کار در حجم کم مورد استفاده قرار می‌گیرد. کار با این نوع گریس پمپ بسیار آسان است. تنها کافیست مخزن آن را از گریس پر کنید. سپس نازل را در محل مشخص شده قرار داده و دسته پمپ را فشار دهید.

    گریس پمپ بادی

    پمپ بادی گریس نیز بسیار پر کاربرد است. در این نوع نیروی لازم جهت پمپاژ به وسیله باد تأمین می‌شود. کیفیت گریس کاری به وسیله این نوع پمپ بسیار بالا است و بیشتر در ابعاد بزرگ برای کارهای صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل اندازه بزرگ و وزن بالایی که دارد مجهز به چرخ هایی برای جابه جایی است.

    گریس پمپ برقی

    نوع دیگری از گریس پمپ ها گریس پمپ برقی و پدالی هستند که با نیروی برق کار می‌کنند و در صنعت کاربرد دارند.

     

    0 دیدگاه

    نوشتن یک دیدگاه