021-66343481
گروه کالا
  محصولات
   اخبار مربوط

    انواع اره های برقی و کاربرد های آن ها

    جهانی 0 دیدگاه 5 بهمن 1397

    در این مقاله به بررسی چند نوع اره که در فروشگاه های ابزار یراق به فروش می رسد، خواهیم پرداخت.

    اره چیست؟

    ابزاری برای برش قطعات و شیار دادن به آنهاست.

    دربین خیلی از مردم اره های زنجیری به  اره برقی معروف است ، درحالی که اره های زنجیری  ازنظر سیستم نیروی محرکه به دو دسته کلی تقسیم می شوند: اره های زنجیری برقی و اره های زنجیری بنزینی .

    به اره های زنجیری بنزینی اره موتوری هم گفته می شود.

    اره های زنجیری برقی را برای مصارف کم و شخصی و برای کارهای خانگی استفاده می کنند ولی اره موتوری توسط افراد حرفه ای  و یا افرادی که می خواهند، حجم وسیعی از شاخه درختی را قطع کنند، مورد استفاده قرار می گیرد.

    اره فارسی بر

    اره فارسی بر اره فارسی بر در نجاری کاربرد زیادی  و مهمی دارد و از ویژگی های خوب آن می توان برش قطعات در اندازه  و زاویه دقیق نام برد.ابزاری که دقت  برش چوب را به حداکثر   و سرعت برش چوب را به حداقل می رساند . اره فارسی بر در دو مدل میزی و ایستاده وجود دارند. نام دیگر اره فارسی بر ایستاده  پروفیل است که  در فروشگاه  های ابزار یراق با این نام به فروش میرسد.

    نکته  بسیار مهم در مورد اره های فارسی بر این است که  اره های فارسی بر ایستاده وزن بسیار بالایی نسبت به فارسی بر های دیگر دارند.

     بدنه اره فارسی بر ایستاده چدنی است به همین دلیل است که توانایی جابجایی  این ابزار سنگین را یک نفر به تنهایی ندارد و معمولا دو نفر هم به سختی آن را جابه‌جا می‌کنند و به هیچ عنوان مناسب استفاده در نصب لوازم در ساختمان ها نیست.

    اره های فارسی بری که در بازار وجود دارند معمولا  با دو موتور دینامی و آرمیچری  هستند.مدل های دینامی کم صدا و قدرت کمتری دربرش دارند اما در موتورهای آرمیچری با سرعت و قدرت بیشتری همراه هستند.

    نکته مهمی که در هنگام استفاده از اره فارسی بر باید توجه کنیم این است که از فشار بیش از حد به دستگاه خودداری کنیم.اره های فارسی بر در مدل ها و قابلیت های مختلف در بازار موجود هستند.

    اره های عمود بر

    اره عمود براره های عمود بر به دو دسته صنعتی و نیمه صنعتی تقسیم می‌شوند.

    اره عمود بر صنعتی:

    در اره های عمود بر صنعتی که دارای دستگاه گیربکس فولادی می‌باشند که در جلوی دستگاه قرار می گیرد ؛ یکی از دلایل این که این دستگاه می تواند فشار زیادی را تحمل کند  وجود این قسمت در این اره ها می باشد.

    اره های عمود بر نیمه صنعتی:

    برای افرادی که در کار گاه های نجاری به صورت کار آموز یا نیمه حرفه ای مشغول کار هستند اره های عمود بر نیمه صنعتی پیشنهاد می شود زیرا که قدرت کمتری نسبت به اره های عمود بر صنعتی دارد و همچنین هزینه مالی و جسمی کمتری نیز دارد.

    اره گرد بر

    اره گردبر اره های گرد بر به نام های اره مدور ، اره وزوزو ، اره اسکیل کاربرد دارد .این اره ها به قدری معروف و پرکاربرد هستند که یکی از کارخانه های تولید این نوع اره نام خود را از نام این اره ها گرفته است .اره گرد بر از رایج ترین و پرکاربرد ترین ابزار یراق در یک کارگاه ها می باشد.

    اره همه کاره:

    اره همه کاره در بسیاری از شغل ها کاربر زیادی دارد زیرا که محدوده گسترده ای از کار ها را می توان با آن انجام داد.اره های همه کاره  فقط محدود به  یک فعالیت  نیست بلکه در بسیاری از کار گاه های نجاری ،رنگ کاری ،آهن کاری و غیره کاربرد دارد.این اره همه کاره توسط فین در سال 1967 اختراع شد . از این دستگاه در برش گچ و فعالیت های ساختمانی و همچنین فعالیت های دیگر استفاده می شد.

    نکته مهم در خرید این نوع ابزار یراق  توجه به ولت و آمپر و هم چنین وزن دستگاه است.هرچقدر عدد آمپر و ولت ابزار بالاتر باشد قدرت دستگاه بیشتر است.ابزار قدرتمند تر و با وزن پایین کارهای سخت را انجام می دهند.

    گاهی اوقات برای حفاظت از تیغه و کارکرد موتور این اره ها  باید از روغن های مخصوص برای تمیز کاری استفاده کنیم.

    منبع: ابزارطاها

    0 دیدگاه

    نوشتن یک دیدگاه