021-66343481
گروه کالا
  محصولات
   اخبار مربوط

    کاربرد رنده برقی چیست؟

    جهانی 0 دیدگاه 21 فروردین 1398

    همانطور که از نام رنده برقی مشخص است از این ابزار در نجاری برای رنده کردن چوب استفاده می‌کنند. به علت اینکه ابعاد و وزن این رنده مناسب است می‌توان از آن در مواقعی که امکان استفاده از کف رنده نیست، استفاده کرد. از رنده برقی برای فرم دادن لبه های کار، مسطح کردن سطح چوب، پخ کردن لبه های کار و ایجاد دوراهه استفاده می‌شود.

    انواع رنده برقی

    رنده برقی در دو نوع شارژی و همراه با سیم وجود دارد.  برای استفاده از نوع سیم دار آن باید به منبع برق دسترسی داشته باشید. به همین دلیل ممکن است نتوانید در محیط های باز یا جایی که از پریز برق فاصله زیادی دارد از رنده برقی استفاده کنید. در این حالت بهترین انتخاب برای شما رنده شارژی است که درون آن یک باتری تعبیه شده است و کار با آن را در هر محلی راحت کرده است.

     

    معرفی قسمت های مختلف رنده برقی

    کلید پاور

    در رنده برقی نیز مانند سایر ابزار برقی یک کلید برای روشن و خاموش کردن دستگاه وجود دارد. بهترین قسمت برای تعبیه این کلید روی دسته رنده برقی است که بتوان به راحتی آن را با انگشت اشاره خاموش یا روشن کرد. برای استفاده طولانی مدت نیز یک کلید قفل کن وجود دارد.

    دسته رنده

    دسته برای کنترل بهتر رنده برقی و کار کردن با رنده برقی طراحی شده است. وجود یک دسته با طراحی خوب سبب کار راحتتر با ابزار شده و دست خسته نمی‌شود.

    صفحه

    زیر رنده برقی دو صفحه وجود دارد. صفحه عقبی به کمک یک پیچ به بدنه رنده وصل شده است. اما صفحه جلویی متحرک است و می‌توان آن را تنظیم کرد. اصولا طول صفحه جلویی از عقبی کمتر است.

    تیغه

    جنس تیغه رنده برقی عاملی بسیار مهم در رنده کردن است. به طور معمول رنده برقی را با استفاده از فولاد یا تنگستن کاربید می‌سازند. دو نوع تیغه داریم. برخی از آنها یک بار مصرف بوده ولی برخی دیگر قابل تیز کردن هستند.

    تسمه

    این تسمه است که نیرو را از موتور به توپی منتقل می‌کند. معمولا تسمه را از پلاستیک آجدار می‌سازند تا حرکت دورانی با کیفیت بیشتری باشد. در برخی از انواع رنده برقی امکان تنظیم تسمه نیز وجود دارد.

     

     نکات ایمنی در استفاده از رنده برقی

    • زمانی که کارتان با دستگاه تمام شد و دیگر از آن استفاده نمی‌کنید آن را از برق بکشید.
    • قبل از روشن کردن دستگاه مطمئن شوید تیغه ها به خوبی محکم هستند.
    • هنگام تعمیر دستگاه یا تعویض تیغه های آن، دستگاه باید خاموش باشد.
    • قطعه را توسط گیره در جای خود محکم کرده و سپس کار را شروع کنید.
    • مطمئن شوید میخ یا قطعه فلزی در قطعه نباشد.
    • استفاده از دستکش، عینک و لوازم ایمنی هنگام استفاده از دستگاه ضروری است.

    شما می‌توانید بهترین رنده برقی ها را از فروشگاه ابزارطاها خریداری کنید. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.

     

    0 دیدگاه

    نوشتن یک دیدگاه