021-66343481
گروه کالا
  محصولات
   اخبار مربوط

    با کمپرسور باد بیشتر آشنا شوید

    جهانی 0 دیدگاه 24 فروردین 1398

    کمپرسورها در واقع پمپ های بادی هستند که اکثر ما در تعمیرگاه ها دیده‌ایم. البته کمپرسورها تنها در تعمیرگاه ها کاربرد ندارند بلکه از کمپرسور در در صنعت نیز استفاده می‌شود. بسیاری از صنایع در مقیاسی بزرگ نیاز به هوای فشرده دارند به همین دلیل کمپرسور باد به یک ابزار مهم و کاربردی برای آنها تبدیل شده است. در این مقاله ما قصد داریم تا توضیحاتی درباره کمپرسور باد برای آشنایی بیشتر بدهیم. پس اگر نیاز دارید تا درباره کمپرسور باد بیشتر بدانید تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.

     عملکرد کمپرسورهای گاز

    بیشتر کمپرسورهای باد با کاهش حجم هوا توسط یک عمل فیزیکی نظیر پیستون و در نتیجه افزایش فشار هوا و دمای هوا کار خود را انجام می‌دهند. اگر این عمل توسط پیستون انجام شود به آن کمپرسور پیستونی و اگر توسط اسکرو انجام شود به آن کمپرسور اسکرو می‌گویند. به طور معمول نامگذاری و دسته بندی کمپرسورها بر اساس همین نحوه فشرده سازی هوا انجام می‌گیرد. برخی از کمپرسورها که در صنایع بزرگی نظیر پتروشیمی یا نساجی استفاده می‌شود را کمپرسور دینامیکی یا سانتریفیوژ می‌گویند. این کمپرسور ظرفیت بالایی داشته و می‌تواند دائما کار کند.

     پرکاربردترین کمپرسور باد

    بسته به فشار و دبی مورد نیاز کمپرسور اسکرو و پیستونی از پرکاربردترین کمپرسورها هستند. البته دیگر کمپرسورها نیز بسته به نوع کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرند اما نسبت به کمرسور پیستونی یا کمپرسور اسکرو کاربرد کمتری دارند.

    معرفی کمپرسور پیستونی و کمپرسور اسکرو

    کمپرسور اسکرو و پیستونی تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. در مدل پیستون، عمل افزایش فشار هوا توسط حرکت رفت و برگشتی پیستون انجام می‌گیرد. البته باید گفت ظرفیت خروجی کمپرسور باد پیستونی نسبت به مدل اسکرو کمتر است.

    در مدل اسکرو عمل فشرده سازی هوا در قسمتی به نام اسکرو یا واحد هواساز انجام می‌گیرد. اینکار توسط پیچ هایی که می‌چرخند انجام می‌شود. کمپرسور باد اسکرو توانایی تولید فشار هوا در ظرفیت های متنوعی را دارد.

     

    امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی درباره کمپرسور باد در اختیار شما عزیزان قرار گرفته باشد. شما می‌توانید کمپرسور باد از بهترین برندها را از فروشگاه ابزارطاها خریداری کن

    0 دیدگاه

    نوشتن یک دیدگاه