تجربه خریدی آسان با شناخت تفاوت اره گرد بر و عمود بر

محسن حیدری ۱۴۰۱/۱۱/۲۳

در یک نجاری ابزار آلات مختلفی وجود دارند. برخی از این ابزار ها برقی هستند؛ ولی بعضی دیگر دستی بوده و با نیروی انسانی کار می کنند. در میان ابزار های برقی موجود در یک نجاری، اره ها بیشترین اهمیت را دارند. هر نوع اره ویژگی های خاص خود را دارد و وظایفی ویژه را انجام می دهد. اگر برای تجهیز نجاری خود، بین انتخاب اره گرد بر یا اره عمود بر مانده اید، بهترین کار مقایسه تفاوت اره گرد بر و عمود بر خواهد بود.

مقایسه تفاوت اره گرد بر و عمود بر

اره ها کارکرد های متفاوتی دارند. با اینکه عملکرد اره عمود بر با اره گرد یکسان نیست؛ ولی در بعضی مواقع انتخاب میان این دو مدل به مشکل و معضل تبدیل می شود. عملکرد متفاوت این دو اره سبب می شود تا بتوانید بر اساس نیاز یکی از آن ها را خریداری کنید. البته توجه داشته باشید، نمی توان از این اره های به عنوان جایگزینی برای اره دیگر استفاده کرد.

اولین تفاوت اره گرد بر و عمود بر نوع تیغه آن ها است. اره عمود بر، تیغه ای باریک و نازک دارد. این تیغه با عمل رفت و برگشتی خود عمل برش روی چوب را انجام می دهد. نوع برش ایجاد شده توسط این نوع اره شباهت زیادی به اره های مویی دستی دارد. از این وسیله می توان برای برش های ظریف و در کار هایی مانند منبت کاری استفاده کرد.

اره گرد از یک تیغه بزرگ و دایره ای استفاده می کند. این تیغه دانه هایی درشت و فلزی دارد. برخلاف اره عمود که تیغه با بالا و پایین شدن برش ایجاد می کند. در اره گرد بر، تیغه با سرعت بالا به دور خود می چرخد. از این نوع اره می توان برای ایجاد برش های متقاطع، زاویه ای، ریپ یا پلاچ استفاده کرد؛ ولی این مدل مناسب برش های ظریف و ریزه کاری نخواهد بود.

مزایا و معایب اره گرد بر

مزایا و معایب اره گرد بر

مزایا و معایب اره گرد بر و عمود بر

برای بررسی تفاوت اره گرد بر و عمود بر باید با مزایا و معایب هر کدام آشنا شویم. این خصلت ها با توجه به نوع عملکرد هر محصول تعیین می شوند. از آن جایی که اره عمود بر در ساختار و تیغه تفاوت های زیادی با اره گرد بر دارد، انتظار می رود مزایا و معایب هر محصول نیز با دیگری متفاوت باشد.

مزیت ها و عیب های اره گرد بر

در میان تفاوت اره گرد بر و عمود بر می توان گفت اره گرد بر سرعت بالایی در برش دارد؛ زیرا موتور قدرتمندی درون آن به کار می رود. به دلیل نوع طراحی، برش های این اره صاف و دقیق هستند. قدرت بالای تیغه سبب می شود تا بتوان از این اره نه تنها برای برش دادن انواع چوب با ضخامت های گوناگون؛ بلکه برای برش سرامیک، پلاستیک، سنگ، فلز یا دیگر اجسام مشابه استفاده کرد.

در کنار این حسن ها، اره گرد بر سر و صدای زیادی دارد. وزن بالای این محصول سبب می شود تا جا به جایی آن به راحتی امکان پذیر نباشد یا خستگی در زمان کار را به همراه داشته باشد. به وسیله این اره نمی توان برش هایی خمیده و حالت دار یا ظریف و دقیق ایجاد کرد.

تفاوت در عملکرد اره های برقی

تفاوت در عملکرد اره های برقی

مزیت ها و عیب های اره عمود بر

همان طور که انتظار می رود، تفاوت اره گرد بر و عمود بر سبب می شود تا اره عمود بر نقص های اره گرد بر را نداشته باشد. این محصول سبک است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد. تیغه باریک باعث می شود تا برش های ایجاد شده توسط این اره ظریف و دقیق باشند. این مدل جای کمی می گیرد و نحوه کار کردن با آن حتی برای تازه کار ها هم آسان و ایمن است.

از اره عمود بر در وسط یک جسم نیز می توان استفاده کرد؛ ولی این مدل هم معایب خود را دارد. دقت این اره ارتباط مستقیم با فردی دارد که از آن استفاده می کند؛ یعنی در صورت لرزش دست یا بی دقتی، بخشی یا تمام پروژه خراب می شود. تیغه نازک این اره باعث ایجاد پرش در استفاده های طولانی مدت خواهد شد.

مزایا و معایب اره عمود بر

خرید اره عمود بر و گرد بر از سایت ابزار طاها

ویژگی های اره گرد بر و عمود بر

با اینکه تفاوت اره گرد بر و عمود بر زیاد است و نمی توان از این دو محصول به جای یکدیگر استفاده کرد؛ ولی برخی ویژگی های مشترک بین این محصولات در بازار وجود دارد. هر دو اره در اندازه ها و قدرت های مختلف تولید شده و به بازار عرضه می شوند؛ البته تفاوتی در عملکرد آن ها ایجاد نمی شود.

بازه قیمتی متنوعی برای هر دو نوع اره وجود دارد؛ ولی اره های گرد بر به نسبت اره های عمود بر، از قیمت های بالا تری برخوردار هستند. در هر دو محصول، تیغه ها قابلیت تعویض را دارند؛ همین طور اندازه های مختلفی برای تیغه ها موجود است که می تواند برای برش های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

اره عمود بر بخریم یا گرد بر

خرید هر یک از این دو اره باید با توجه به نیاز صورت بگیرد. تفاوت اره گرد بر و عمود بر باعث می شود انتخاب کمی سخت باشد. اگر توان خرید هر دو اره را داشته باشید، بهتر است هم اره گرد بر و هم اره عمود بر را تهیه کنید؛ زیرا هر دو مدل نیاز هر کارگاه نجاری هستند؛ ولی در صورتی که توان خرید هم زمان هر دو محصول را ندارید، باید یکی را با توجه به نوع کارکردی که انتظار دارید، انتخاب کنید.

انتخاب میان اره عمود بر و اره گرد بر

انتخاب میان اره عمود بر و اره گرد بر

راهنمای خرید ابزار آلات

بعد از دانستن تفاوت اره گرد بر و عمود بر، برای خرید ابزار آلات برقی باید در درجه اول به ایمنی آن ها توجه داشته باشید. اره های برقی بسیار تیز و برنده هستند؛ همین طور سرعت بالایی در حرکت دارند. محصولاتی را خریداری کنید که روی تیغه خود محافظ داشته باشند. مدل هایی که دوام و طول عمر بالایی دارند، گزینه های مقرون به صرفه ای هستند. اره های بسیار ارزان دارای کیفیت پایینی بوده و می توانند خطرات زیادی را در زمان استفاده به دنبال داشته باشند. زود فرسوده شدن و از کار افتادن از دیگر معایب نمونه های بیش از حد ارزان است.

نتیجه گیری

خرید اره مناسب باید بر اساس عملکردی که از محصول انتظار داریم، اتفاق بیفتد. دانستن تفاوت اره گرد بر و عمود بر کمک می کند تا بهتر بتوانیم مدل مناسب را با توجه به نیاز انتخاب کنیم. هیچ یک از این دو محصول بر دیگری برتری ندارد؛ همین طور نمی توان آن ها را به جای همدیگر استفاده کرد.

خرید محصولات برقی با کیفیت باید از مجموعه ای معتبر باشد. ابزار طاها یکی از قدیمی ترین فروشگاه های اینترنتی فعال در زمینه خرید و فروش انواع ابزار آلات دستی و برقی یا یراق آلات محسوب می شود. روی سایت این فروشگاه تنوع بالایی از محصولات به چشم می خورد. کیفیت خوب و قیمت مناسب از ویژگی های اقلام قرار گرفته روی این سایت است.

در صورت داشتن سوال درباره هر محصول یا کسب اطلاعات بیشتر درمورد تفاوت اره گرد بر و عمود بر می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و سؤالات خود را بپرسید. اگر برای ثبت سفارش با مشکل رو به رو شدید، پشتیبانان سایت آماده پاسخگویی به شما خواهند بود. هدف فروشگاه طاها جلب رضایت مشتری و فراهم کردن محصولاتی با کیفیت به همراه قیمتی ارزان می باشد.

منبع: 000

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.