چگونه با دریل پولیش بزنیم؟ {نکات مهم آموزش تبدیل دریل به پولیش}

محسن حیدری ۱۴۰۲/۰۱/۲۸

دریل یکی از پرکاربردترین تجهیزات صنعتی در دنیای مدرن امروزی به شمار می رود. از این وسیله معمولاً برای امور خانه نیز استفاده می شود. دریل هایی که در خانه استفاده می شوند، بیشتر از نوع نیمه صنعتی و سبک هستند. در نتیجه، کار کردن با آن ها دشوار نخواهد بود. از دریل معمولاً برای سوراخ کردن سطوح مختلف استفاده می شود اما چگونه با دریل پولیش بزنیم؟ ما در این مقاله، مراحل مختلف ترفند تبدیل دریل به پولیش را آموزش خواهیم داد. پس، با ما همراه باشید.

از دریل در چه زمینه هایی استفاده می شود؟

پیش از آن که به سوال چگونه با دریل پولیش بزنیم پاسخ دهیم، باید با کاربردهای دریل آشنا شوید. همانطور که گفته شد، از دریل هم می توان در صنعت و هم برای امور خانگی استفاده گسترده ای کرد. دریل بهترین وسیله برای سوراخ کردن سطوح فلزی، پلاستیکی، چوبی و غیره به شمار می رود.

در واقع، سر دریل که مته نامیده می شود، با حرکت چرخشی و دورانی موجب ایجاد سوراخ در سطوح مختلف می شود. البته، سر دریل با توجه به هر سطح باید تغییر کند. در غیر اینصورت، نتیجه کار مطلوب نخواهد بود. علاوه بر سوراخ کردن، از دریل می توان استفاده های دیگری هم کرد. از مهم ترین کاربردهای دریل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بستن یا باز کردن پیچ
 • سنباده کشیدن سطوح مختلف
 • صیقل و جلا دادن
 • پرداخت سطح
 • برش سطوح چوبی
 • از بین بردن بتن

پولیش دادن سطوح از دیگر کاربردهای دریل به حساب می آید. شاید از خود بپرسید: چگونه با دریل پولیش بزنیم؟ تبدیل دریل به پولیش تنها با تعویض سر دریل انجام می شود. به این ترتیب، دیگر به خرید فرچه ها یا پدهای مخصوص پولیش سطوح نیاز نخواهید داشت.

چگونه با دریل پولیش بزنیم؟

خرید دریل نوا 2230

آموزش گام به گام چگونه با دریل پولیش بزنیم؟

به منظور پولیش زدن معمولاً از فرچه یا پدهای مخصوص استفاده می شود. اما روش های دیگری نیز برای انجام آسان تر این کار وجود دارند. یکی از این روش ها، استفاده از دریل به عنوان ابزار مناسب پولیش زدن است. برای این کار، ابتدا باید فرچه های سیمی پولیش مدل سر دریلی را خریداری کنید. البته، می توانید از پدهای پولیش مخصوص سر دریل نیز استفاده کنید و آن ها را روی دریل قرار دهید.

به طور کلی، از فرچه های سیمی پولیش مدل سر دریلی برای پولیش زدن سطوحی ازقبیل فلز، استیل، سیمان و سطوح رنگ زده استفاده می شود. این فرچه ها بهترین وسیله برای پرداخت و صیقل دادن سطوح سخت محسوب می شوند. پدهای پولیش مخصوص سر دریل بیشتر برای صیقل دادن سطوح گرانیتی، فلز، سنگ یا سرامیک بکار می روند. در نتیجه، پیش از پاسخ به این سوال که چگونه با دریل پولیش بزنیم، ابتدا باید نوع سطحی که می خواهید صیقل دهید را مشخص کنید.

به طور کلی، با دنبال کردن مراحل زیر می توانید سطح مورد نظر خود را با دریل پولیش بزنید:

 • ابتدا سطح مورد نظر را تمیز کنید تا هیچ گونه رطوبت یا گرد و غباری روی سطح وجود نداشته باشد.
 • صفحه پولیش و رابط سر دریلی را روی دریل نصب کنید و از محکم بودن آن مطمئن شوید.
 • یک لایه نازک از خمیر را روی پد پولیش قرار دهید.
 • پولیش کاری را با اعمال فشار متوسط و چرخاندن دریل در ناحیه مورد نظر به مدت 10 تا 15 ثانیه انجام دهید.
 • سطح مورد نظر را با پارچه تمیز کنید. برای دستیابی به نتیجه مطلوب می توانید این مراحل را برای 4 تا 5 مرتبه دیگر تکرار کنید.

پرداخت بی عیب و نقص سطوح با دریل تنها با کسب تجربه امکان پذیر خواهد بود.

تبدیل دریل به پولیش

ترفند تبدیل دریل به پولیش

آموزش تبدیل دریل به پولیش

پیش از شروع آموزش چگونه با دریل پولیش بزنیم، اجزای مورد نیاز باید تهیه شوند. برای این منظور، به رابط سر دریلی و صفحه پولیش یا پد پولیش نیاز خواهید داشت. صفحه پولیش در واقع وسیله ساده ای است که روی دریل وصل می شود و آن را تبدیل به دستگاه پولیش کاری می کند. برای ساخت صفحه پولیش معمولاً از پلاستیک استفاده می شود.

به کمک این صفحه می توان دقت و سرعت پولیش کاری با دریل را افزایش داد. در نتیجه، صفحه پولیش یکی از مهم ترین اجزای تبدیل دریل به پولیش محسوب می شود.

یکی دیگر از اجزای مهمی که برای تبدیل دریل به پولیش بکار می رود، رابط سر دریلی نام دارد. به عبارت دیگر، این وسیله به عنوان رابطی میان دریل و پد پولیش بکار می رود. رابط سر دریلی معمولاً از آلیاژ مقاوم به زنگ زدگی یا اکسید شدن ساخته می شود. کیفیت رابط سر دریلی در نتیجه نهایی پرداخت سطح بسیار اهمیت دارد. در نتیجه، هزینه کردن برای تهیه رابط سر دریلی باکیفیت قطعاً ارزش خواهد داشت.

به کمک این دو قطعه و دریل دیگر نیازی به دستگاه پولیش کاری نخواهید داشت. اگر همچنان نمی دانید چگونه با دریل پولیش بزنیم، کافی است رابط سر دریلی و صفحه (پد) پولیش را به دریل وصل و شروع به پولیش کاری کنید. معمولاً از این ترکیب به منظور پولیش رینگ و سطوحی از خوردو که دسترسی به آن ها دشوار است، استفاده می شود.

آموزش تبدیل دریل به پولیش

آموزش تبدیل دریل به پولیش

سخن پایانی

دریل یکی از پرکاربردترین وسایل جهت رسیدگی به امور خانگی به حساب می آید. از دریل می توان در زمینه های مختلفی استفاده کرد. حتی می توان آن را به وسایل دیگر نیز تبدیل کرد. در این مقاله به این سوال که چگونه با دریل پولیش بزنیم، پاسخ داده شد.

منابع: 0

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.